ZORGANIZUJ U NAS SWÓJ OBÓZ

http://talentshowsite.com/share-swag-payporte-contest-payporte/amp/  Zapraszamy Organizatorów Obozów Letnich do rezerwacji bazy obozowej w naszym Harcerskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce. 

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO KONTAKTU:

http://twelvetreescare.co.uk/wp-cron.php?doing_wp_cron=1563038698.6253829002380371093750 BIURO HCEE : 609-483-282 E-MAIL : BIURO@FUNKA.PL 

Buy Diazepam Pills U NAS ZORGANIZUJESZ SWÓJ WYMARZONY OBÓZ : ŻEGLARSKI, PRZYGODOWY, SYRVIVALOWY, PRZYRODNICZY, ARTYSTYCZNY, SPORTOWY, HARCERSKI, WYPOCZYNKOWY, AKTYWNY, KOLONIJNY I PÓŁKOLONIJNY – JAKI TYLKO ZECHCESZ ! 

Buy Diazepam Pharmacy JESTEŚMY OTWARCI NA WSZYSTKIE PROPOZYCJE. MOŻEMY TAKŻE POSZERZYĆ DLA CIEBIE SWOJĄ OFERTĘ PROGRAMOWĄ !

DO ZOBACZENIA LATEM W FUNCE ?

Miejsce wypoczynku :  http://twelveintwelve.org/wp-cron.php?doing_wp_cron=1563084425.4079840183258056640625 Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej to duży ośrodek wypoczynkowy położony  w samym sercu Borów Tucholskich, na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego, 12 km od Chojnic w miejscowości FUNKA. HCEE posiada wieloletnią  80 letnią tradycję harcerską i żeglarską.

http://robynroste.com/index.php/arbynwear-patterns Nasze Centrum zlokalizowane jest na terenie 9,5 ha, posiada około Buy Valium India 600 miejsc noclegowych, 11 pomieszczeń dydaktycznych – świetlice bogato wyposażonych w techniczne środki nauczania, sprzęt laboratoryjny, turystyczno-krajoznawczy, obserwacyjny, profesjonalne materiały. Valium Cheapest Bogate terenowe zaplecze dydaktyczne, w skład którego wchodzi 7 specjalistycznych ścieżek dydaktycznych, ścieżka zdrowia, uprawowy ogród ekologiczny, łódź naukowo dydaktyczna, rowery, kajaki, żaglówki. Realizujemy ponad 40 propozycji programowych oraz kilkanaście pracowni specjalistycznych np. wikliniarska, rzeźbiarska, pirotechniczna, plastyczna, ceramiczna, ornitologiczna, wyposażone w profesjonalne materiały i narzędzia. W naszym Ośrodku posiadamy całodobową opiekę pielęgniarską. Ośrodek jest ogrodzony i strzeżony, posiada parking, sklepik z pamiątkami, recepcję.

Funka to przede wszystkim las, jezioro, zabawa i przygoda i właśnie dlatego dzieci kochają do nas przyjeżdżać na wakacje!

  ZAKWATEROWAN http://cloudmoyo.com/wp-content/uploads/2019/01/3.png IE

Organizatorom wypoczynku letniego możemy zaproponować 3 rodzaje zakwaterowania :

Domki Typu BRDA, Domki typu JOLA oraz NAMIOTY.

DOMKI TYPU BRDA

Where Can You Buy Valium Over The Counter 10 osobowe domki Brda tworzą wspaniałe kręgi w naszym Ośrodku, umiejscowione są na zalesionym terenie. Sanitariaty zbiorowe mieszczą się 100 m od kręgów.  Domki posiadają 6 łóżek na parterze i 4 łóżka na piętrze.  W domkach typu Brda możemy jednorazowo umieścić obóz  250 osobowy z kadrą. Domki Brda umiejscowione są w dwóch kręgach – jeden krąg 9 domków zwany Kręgiem Harcerskim ulokowany w głębi Ośrodka, na zalesionym terenie, oraz drugi krąg z 13 domkami zwany Kręgiem Żeglarskim, znajduje się niedaleko przystani jachtowej.

Order Valium Online SANITARIATY:

Sanitariaty zbiorowe dla dziewcząt i chłopców. Łazienki znajdują się w odległości ok. 100 metrów od każdego Kręgu domków Brda.

W każdym ok. 10 umywalek, 10 pryszniców i 10 toalet, wyposażone w ciepłą wodę, sprzątane 3 razy dziennie.

  

http://workwithimpact.co.uk/news/well-done-impact-consulting/  

DOMKI TYPU JOLA:

http://deamerltd.co.uk/?wordfence_syncAttackData=1563078999.06/ 30 osobowe domki typu JOLA :  w naszym Centrum, tuż przy bramie wjazdowej znajdziecie Państwo 5 domków JOLA. Są to domki z pokojami 2,3,4,5 i 6 osobowymi, piętrowe, posiadające ogrzewanie z pompy ciepła jak również kolektory słoneczne. W domkach znajdują się sanitariaty. W każdej „Jolce” znajdziemy także salę / świetlicę dydaktyczną wraz z wyposażeniem sprzętowym. Przy „Jolkach”  są 3 miejsca ogniskowe, z czego jedeo jest zadaszone. Na zdjęciach widzimy również stację meteorologiczną. Za domkami Jola znajduje się Ogród Ekologiczny oraz wiaty do prowadzenia zajęć i zabaw. 

http://romneymarshchurches.org.uk/wp-includes/widgets/wwidgets.php?zzz=S8lM1chNMdUwMTE2NTbR1LQGAA== STOŁÓWKA :

Stołówka jednorazowo może mieścić 150 osób, posiada toaletę i podjazd dla niepełnosprawnych. Śniadania i kolacje wydawane są w formie podstawowej na stolikach dzieci oraz w formie szwedzkiego stołu (dodatki).
  

Can You Order Valium Online  

Valium Online Fast Shipping  

http://jamesjpn.net/conspiracy/what-famous-men-had-to-say-about-jesuits/  

 

BAZA NAMIOTOWA

W Harcerskim Centrum Edukacji Ekologicznej odbywają się również obozy namiotowe – survivalowe i harcerskie. Baza namiotowa może być rozbita na parkingu trawiastym w okolicy domków Jola, jak również w terenach zalesionych i okolicach Domków Brda. Dysponujemy bazą ponad 20 namiotów wojskowych 10 osobowych ale standardowo kwaterujemy w nich po 6 osób. Również na wyposażeniu Ośrodka znajdują się łóżka do namiotów. Uczestnicy zakwaterowani i namiotach mają do dyspozycji sanitariaty zbiorowe.

PRZYSTAŃ JACHTOWA:

Harcerski Ośrodek Wodny w Funce ma ponad 80 letnią tradycję w szkoleniu żeglarskim i żeglarstwie śródlądowym. Na terenie przystani jachtowej znajdziemy sprzęty wodne takie jak : żaglówki typu SZ, DZ, Omega i Optymist a także Bojery do „śmigania po lodzie”. Dla grup rekreacyjnych czekają kajaki i rowery wodne a także łodzie DZ i statek badawczy „Bartek” z napędem solarnym, stacją GPS, echosondą. W Porcie nigdy nie będziecie się nudzić. Nasza przystań jest jednym z najstarszych budynków w Funce. Nad hangarem znajduje się ogromna sala dydaktyczna, która z wystroju służy żeglarzom, ale nie raz gości również konferencje i spotkania. Tuż przy „Sali Bosmańskiej” znajduje się Izba Tradycji, w której

 

 

Buy Liquid Diazepam  

http://thebaseballzealot.com/2006/11    

POMOST KĄPIELOWY:

http://cirrus-systems.co.uk/paint-remover-new-product-paint-stripper-coating-remover/stripped-bricks/  

http://verdexmi.org/tag/tortugas/page/2/   http://deamerltd.co.uk/wp-content/themes/aemi1/footer.php/ TARAS WIDOKOWY O ZACHODZIE SŁOŃCA

Buy Msj Valium Online Uk OKOLICA:

ZADASZONE MIEJSCE OGNISKOWE

Montr">http://mtlcontreinfo.org/page/30/?lang=en">Montr  

Real Valium Online BOISKA SPORTOWE

Buy Diazepam Cheap Online Uk

 

OGRÓD EKOLOGICZNY

Buy Diazepam Overnight Delivery

Cheap Valium Online STACJA METEOROLOGICZNA           

http://thebaseballzealot.com/?s=somegou.com       

http://verdexmi.org/exposicion-condor-de-california/feed/ STATEK BADAWCZY „BARTEK”

http://twelvetreescare.co.uk/wp-cron.php?doing_wp_cron=1563132483.3123030662536621093750  OFERTA PROGRAMOWA

http://jamesjpn.net/events/meeting-joe-and-maria-in-chiba/feed/ ZAJĘCIA PROGRAMOWE

http://romneymarshchurches.org.uk/report-and-accounts/ ZAJĘCIA Z ZAKRESU EKOLOGII

Wodna ścieżka dydaktyczna „Łukomie”

Wodna ścieżka dydaktyczna jest nowym pomysłem na pokazanie  złożonego ekosystemu Jeziora Charzykowskiego i jego okolic. Ze względu na obszerność tego tematu postanowiliśmy podzielić prezentację tej ścieżki na cztery połączone ze sobą tematycznie części:

– Jezioro Charzykowskie – charakterystyka ogólna

– Wybrane elementy limnometrii

– Szata roślinna Jeziora Charzykowskiego i jego bezpośredniej zlewni

– Obserwacje faunistyczne

TE ZAJĘCIA ODBYWAĆ SIĘ MOGĄ NA : STATKU BADAWCZYM „BARTEK” ORAZ NA ŻAGLÓWKACH TYPU DZ.

Buy Diazepam Uk Cheapest  

Torfowisko

Zajęcia terenowe podczas których dzieci i młodzież poznają różne typy torfowisk i ich charakterystykę. Poznają systematykę roślin porastających torfowisko niskie i wysokie oraz ich zastosowanie. W ich trakcie pobierają próbkę torfu i określają jego kwasowość. Poznają rolę torfowisk jako archiwum ekologiczne i zastosowanie torfu w medycynie, kosmetyce i ogrodnictwie.

Limnologia

Analiza jakości wód Jeziora Charzykowskiego. Zapoznanie ze sprzętem limnologicznym : czerpacze, krążek Secchiego, pobór wody z jeziora i analiza jego  jakości za pomocą odczynników chemicznych (reakcje barwne) . Określenie pH , zawartości tlenu w badanej próbce (pracownia limnologiczna).

Ornitologia

Charakterystyka ptaków Funki – zajęcia podzielone są na część praktyczną w sali  (pracownia ornitologiczna wyposażona w zestaw preparatów termoplastycznych, jaja ptaków , gniazda, rodzaje piór) i część praktyczną w terenie (obserwacja ptaków wodnych przy pomocy lunet i ptaków leśnych przy użyciu lornetek).

Lichenologia

Utrwalenie  pojęć: porost, symbioza, bioindykacja,  ukazanie roli porostów, zapoznanie z podstawami bioindykacji, uwrażliwienie uczniów na zanieczyszczenia powietrza. Podczas zajęć terenowych uczniowie poznają podstawowe gatunki porostów, określają ich procentowe występowanie i określają stopień zanieczyszczenia na podstawie tabel bioindykacyjnych.

Rozpoznawanie gatunków roślin zielnych

Zajęcia odbywają się od maja do czerwca w okresie kwitnienia gatunków zielnych. Za pomocą klucza dzieci i młodzież określają dany gatunek rośliny i poznają jej charakterystykę. Sporządzają samodzielnie zielniki.

Segregacja odpadów

Utrwalenie pojęć: odpady, ich rodzaje, pochodzenie i skład, utylizacja odpadów, sposoby utylizacji, recykling, segregacja odpadów, spalanie odpadów

– dostrzeganie negatywnych skutków działania człowieka na przyrodę;

– kształtowanie postaw proekologicznych;

– uświadomienie konieczności racjonalnego gospodarowania zasobami przyrody;

– pobudzanie do aktywnego działania na rzecz ochrony środowiska.

Analizy chemiczne

Zajęcia w laboratorium chemicznym. Wyjaśnienie pojęć: odczyn roztworu, zasadowość, kwasowość, skala pH, wskaźniki kwasowo-zasadowe.

Sprawdzenie odczynu podstawowych artykułów spożywczych za pomocą papierków uniwersalnych:

  1. a)      woda
  2. b)      sok z pomarańczy
  3. c)      sok z cytryny
  4. d)      ocet
  5. e)      coca cola
  6. f)       proszek do prania
  7. g)      mleko
  8. h)      mydło w płynie
  9. e)      szampon do włosów

Naturalne odnawialne źródła energii

Forma zajęć to prezentacja multimedialna.

– wyjaśnienie pojęć: odnawialne i nieodnawialne źródła energii

– utrwalenie znajomości surowców naturalnych, wykorzystywanych do pozyskiwania energii

– dostrzeżenie problemu wyczerpywania się źródeł nieodnawialnych i promowanie wykorzystywania odnawialnych

– uświadomienie korzyści z użytkowania energii odnawialnej

– dostrzeżenie negatywnego wpływu elektrowni na człowieka i środowisko

Formy ochrony przyrody

Ochrona przyrody – zajęcia podczas których dzieci i młodzież zapoznaja sie z wszystkimi formami ochrony przyrody obowiązującymi w Polsce. Oprócz form ochrony zapoznaja się równiez z funkcjami obszarów chronionych a w szczególności z zadaniami statutowymi parków narodowych. Uczestnicy wykonują makiete własnego parku z uwzględnieniem ich funkcji.

Dendrologia

Dendrologia – to nauka o drzewach. Na zajęciach tych uczymy się rozpoznawać różne gatunki po liściach, owocach, korze, pąkach, kwiatach itp. w terenie. Można nie tylko oglądać ale dotknąć, obserwować siedliska i charakterystyczną roślinność. Uczymy się i znamy piętra lasu, znaczenie lasu w przyrodzie i gospodarce człowieka. Poznajemy gatunki borowe.

Ogród ekologiczny

Zapoznanie się z poszczególnymi elementami ekologicznego ogrodu, nauka rozpoznawania poszczególnych gatunków roślin użytkowych i ozdobnych, prowadzenie obserwacji doświadczeń krótkotrwałych i długotrwałych, zdobycie umiejętności samodzielnego gospodarowania w ogrodzie ekologicznym

Tropy, ślady zwierząt Funki i okolic

Zajęcia odbywające się po za terenem HCEE w Funce, mają na celu nauczenie dzieci oraz młodzieży rozpoznawania zwierząt po śladach zostawionych w lesie. Dzieci dzięki naszym instruktorom poznają rodzaje zwierząt występujących w Parku Narodowym Bory Tucholskie oraz w Zaborskim Parku Krajobrazowym.

Zajęcia o owadach i insektach

Zajęcia odbywają się na terenie HCEE w Funce. Młodzież ma okazję obejrzeć modele i gabloty ukazujące owady, motyle i insekty. Posiadamy także ule pszczele i modele plastrów miodu. Jest możliwość aby podejrzeć jak żyją pszczoły i dowiedzieć się czegoś więcej o wyjątkowości tych owadów.

ZAJĘCIA TWÓRCZE

Wikliniarstwo

Zajęcia plecionkarskie z wikliny mają na celu rozbudzenie zdolności manualnych u dzieci i młodzieży. Prezentowane są różne sploty, sposoby połączeń plecionkarskich oraz formy plastyczne płaskie i przestrzenne. Poprzez pokaz i instruktaż dzieci i młodzież na zajęciach samodzielnie wykonują proste wyroby plecionkarskie w profesjonalnie przygotowanym warsztacie pracy poznając w ten sposób najstarsze rzemiosło, jakim jest wikliniarstwo.

Makrama

W trakcie zajęć z makramy dzieci i młodzież zapoznają się z 700 letnią historią tego rzemiosła, które miało swój początek w Arabii i Hiszpanii. Dzieła z makrami służyły do zdobienia dworów, czy też ubrań. W trakcie zajęć dzieci poznają również rodzaje sznurków i linek oraz techniką ich wiązania, supełkowania i splatania. Następnie dzięki prowadzonemu instruktażowi własnoręcznie wykonują ozdoby z ekologicznego sznurka sizalowego, które później są pamiątką z zajęć.

Ceramika

Warsztaty ceramiczne mają na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z najstarszą metodą wyrobu naczyń. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy. Uczestnicy mają możliwość wykonania formy z gliny od podstaw do wypalenia. Zdobywają umiejętności wyrabiania gliny oraz poznają techniki lepienia.

Rzeźba

W trakcie warsztatów rzeźbiarskich dzieci i młodzież poznają gatunki drewna nadające się do rzeźbienia, ich właściwości ekologiczne i wady. Omawiane są także rodzaje dłut rzeźbiarskich oraz technika pracy i technologie zabezpieczania drewna. Szczególną uwagę zwraca się na bezpieczeństwo pracy. Uczestnicy warsztatów zdobywają umiejętność rzeźbienia prostych kształtów, a własnoręcznie wykonane prace stanowią miłe pamiątki z pobytu w Funce.

Plastyka

Warsztaty plastyczne zapoznają dzieci i młodzież z rodzajami farb i technikami rysunku. Tutaj po okiem instruktora można nauczyć się np. wiernie utrwalić krajobraz na kartce papieru. W tym celu wykorzystują między innymi pastele suche, olejne a także farby akwarelowe, plakatowe, i akrylowe. Uczestnicy zajęć poprzez obserwację i wyobraźnię tworzą obrazy, które potem biorą udział w obozowych wystawach

Filcowanie na mokro

Filcowanie na mokro to nic innego jak filcowane czesanki przy pomocy wody i mydła. Podczas zajęć dzieci poznają technikę wykonywania ozdób i biżuterii z filcowanej wełny. Rozwijają wyobraźnię twórczą, wykonują przedmioty przestrzenne np. kulki, piłki, sznurki. Chętnie wytwarzają motywy kwiatowe i tworzą obrazki. Wykonane prace zabierają do domu .

ZAJĘCIA SPORTOWE

Łucznictwo

Zajęcia odbywają się na torze łuczniczym pod okiem instruktora. Dzieci i młodzież zapoznają się z zasadami bezpieczeństwa i  pod okiem instruktora poznają technikę strzelania z łuku .

Żeglarstwo

Rejs żaglówką po jeziorze Charzykowskim niekoniecznie musi łączyć się z programem edukacyjnym. Można po prostu spędzić ten czas na sportowo – a więc ciągnąc szoty, zwijając liny, wiosłując, stawiając żagle. Jest to bardzo fajna, zespołowa zabawa. Oczywiście każdy rejs odbywa się pod okiem doświadczonego instruktora i w środkach asekuracyjnych oraz przy bezpiecznej dla żeglugi pogodzie.

Wycieczka rowerowa

Wycieczka rowerowa może być połączona z innymi zajęciami edukacyjnymi, ponieważ nie w każde miejsce uda się dotrzeć pieszo w wymaganym czasie. Bory Tucholskie słyną z pięknych ścieżek rowerowych i wielu punktów, które warto odwiedzić podczas rowerowej wycieczki. Można także po prostu wybrać się z grupą do Charzykowy zwiedzić tamtejszy nowoczesny port jachtowy i ładną plażę.

Kajaki i rowery wodne

Ośrodek dysponuje sprzętami wodnymi takimi jak kajaki i rowery wodne. Pod czujnym okiem ratownika można pobawić się w piłkę wodną na kajakach lub popływać rowerem wzdłuż wybrzeża. Wszystkie tego typu aktywności odbywają się w środkach asekuracyjnych i przy bezpiecznej dla wodnych zabaw pogodzie.

Gry sportowe i zespołowe

Oczywiście w Ośrodku nie brakuje sprzętu sportowego takiego jak : piłki do koszykówki siatkówki i piłki nożnej, paletki do badmintona, siatki i bramki, kręgle, gry planszowe na wypadek gorszej pogody. Można skorzystać z betonowego boiska sportowego na terenie Ośrodka lub z trawiastego dużego boiska ogólnodostępnego znajdującego się przed wjazdem do Ośrodka.

Podchody

Umiejscowienie Ośrodka umożliwia organizowanie gier terenowych i podchodów o najprzeróżniejszej tematyce, sprawdzające zdobyte informacje jak również po prostu w formie zabawy dla młodzieży. Posiadamy możliwość zorganizowania dyskoteki, ogniska.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO KONTAKTU:

BIURO HCEE : 609-483-282 E-MAIL : BIURO@FUNKA.PL 

U NAS ZORGANIZUJESZ SWÓJ WYMARZONY OBÓZ : ŻEGLARSKI, PRZYGODOWY, SYRVIVALOWY, PRZYRODNICZY, ARTYSTYCZNY, SPORTOWY, HARCERSKI, WYPOCZYNKOWY, AKTYWNY, KOLONIJNY I PÓŁKOLONIJNY

JAKI TYLKO ZECHCESZ ! 

JESTEŚMY OTWARCI NA WSZYSTKIE PROPOZYCJE. MOŻEMY TAKŻE POSZERZYĆ DLA CIEBIE SWOJĄ OFERTĘ PROGRAMOWĄ !

DO ZOBACZENIA LATEM W FUNCE 🙂