SURVIWALOWY FORT FUNKA

OBÓZ SURVIVALOWY FORT FUNKA

 

W SEZONIE 2018 FORT FUNKA ZOSTAJE ODWOŁANY Z POWODU ZBYT MAŁEJ ILOŚCI ZGŁOSZEŃ

UWAGA – MOŻNA zapisać dziecko zarówno na pierwszy tydzień, drugi tydzień, jak również na oba tygodnie. W przypadku zapisania dziecka na oba tygodnie NIE OBOWIĄZUJE zniżka na drugi turnus, bo traktujemy ten obóz jako jeden obóz dwutygodniowy. Obowiązuje zniżka dla rodzeństw, lub zniżka dla stałych klientów, którzy byli u nas np. w zeszłym roku.

 

Dojazd : własny. Rozpoczęcie obozu godzina 12:00, odbiór dzieci po obozie godzina 10:00 

 

Podział wiekowy wynika przede wszystkim z zadań jakie czekają dzieci podczas obozu – pierwszy turnus musi przygotować sobie samodzielnie całe obozowisko, pomóc w rozbiciu namiotów, wykopaniu bunkra, postawieniu bramy i ogrodzenia dla obozowiska. Także długość trwania obozu jest nie bez znaczenia – dla starszych dzieci 2 tygodnie poza domem są wspaniałą przygodą, młodsze mogą po tygodniu zatęsknić za rodzicami, choć to oczywiście nie jest reguła.

Miejsce wypoczynku : Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej to duży ośrodek wypoczynkowy w samym sercu Borów Tucholskich, na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego, 12 km od Chojnic w miejscowości FUNKA. Nasze Centrum zlokalizowane jest na terenie 9,5 ha, posiada około 600 miejsc noclegowych, 11 pomieszczeń dydaktycznych – świetlice bogato wyposażonych w techniczne środki nauczania, sprzęt laboratoryjny, turystyczno-krajoznawczy, obserwacyjny, profesjonalne materiały. Bogate terenowe zaplecze dydaktyczne, w skład którego wchodzi 7 specjalistycznych ścieżek dydaktycznych, ścieżka zdrowia, uprawowy ogród ekologiczny, łódź naukowo dydaktyczna, rowery, kajaki, żaglówki. Realizujemy ponad 40 propozycji programowych oraz kilkanaście pracowni specjalistycznych np. wikliniarska, rzeźbiarska, pirotechniczna, plastyczna, ceramiczna, ornitologiczna, wyposażone w profesjonalne materiały i narzędzia.

Funka to przede wszystkim las, jezioro, zabawa i przygoda i właśnie dlatego dzieci kochają do nas przyjeżdżać na wakacje!

FORMALNOŚCI – wszystkie obozy organizowane przez nasz Ośrodek są pod ścisłą kontrolą Kuratorium Oświaty. Każdy uczestnik jest ubezpieczony, a wychowawcy posiadają stosowne doświadczenie. Kierownicy placówek to w większości nasza stara, sprawdzona kadra, która od lat opiekuje się małymi Funkowiczami. Wszystkie dane dotyczące zgłoszenia do Kuratorium, jak również uprawnień do organizowanie wypoczynku, zaświadczenia straży pożarnej, znajdziecie państwo w zakładce „DO POBRANIA”

Zakwaterowanie : 6 osobowe namioty wojskowe. Sanitariaty zbiorowe z ciepłą wodą.

Wyżywienie  zapewnia nam własna kuchnia i stołówka. Domowe posiłki bardzo smakują naszym podopiecznym. Oczywiście cały jadłospis jest kontrolowany i zgodny z zaleceniami sanitarno-epidemiologicznymi, a stołówka i kuchnia są pod stałą kontrolą sanepidu. Możemy dostosować posiłki do dzieci ze specjalną dietą. Śniadania i kolacje podawane są na stoliki oraz z formie szwedzkiego stołu, obiady są dwudaniowe podawane na stoły, a po każdym obiedzie można liczyć na miły podwieczorek w formie owoców lub drobnych słodkości.

PROGRAM ZAJĘĆ :

Obóz survivalowy FORT FUNKA to przede wszystkim zajęcia i zabawy grupowe dotyczące szkoły przetrwania. Na pierwszym turnusie powstanie obozowisko z bramą, totemem, strażnicą, ogrodzeniem dla całego obozu. Będzie dużo zajęć z majsterkowania. Także młodsze dzieci na drugim turnusie będą mogły zapoznać się z pracą przy przebudowach, jednak fajne jest to, że mają już od czego zacząć, bo zastają obozowisko po poprzednim turnusie. Wszystkie dzieci będą uczestniczyły w zajęciach sportowych, mini przebieżkach, podchodach i grach terenowych. Zajęcia będą dopasowane do wieku i możliwości uczestników. Będziemy bawić się w maskowanie i tropienie. Poznamy techniki przetrwania w lesie – rozpalania ogniska za pomocą krzesiwa, pozyskiwania wody pitnej. Będziemy bawić się w rozbitków, znajdować drogę do obozowiska za pomocą map i kompasu. Dzieci będą mogły pobawić się w mini paintball i ASG, urządzimy udawane pole bitewne z hukami i zasłonami dymnymi. Ponadto każdy uczestnik nauczy się sporo o ratownictwie i pierwszej pomocy. Dzieci poznają ABC nurkowania, żeglarstwa, popływają kajakami i rowerami wodnymi. Nie zabraknie również wycieczek pieszych i rowerowych po Borach Tucholskich. Jeśli pogoda pozwoli wybudujemy w lesie bazę szałasową i spróbujemy przetrwać w niej noc. Będziemy wystawiać warty i podkradać sobie wzajemnie proporce. Poznamy harcerskie i wojskowe piosenki. Będą elementy musztry, a każdy uczestnik będzie zobowiązany dbać o porządek w swoim namiocie i na łóżku. Nasz Fort Funka to dobra szkoła życia, połączona z zabawą i sportem oraz elementami szkoły przetrwania. Jest to obóz dla każdego, kto lubi wyzwania !

NA WSZYSTKIE TERMINY JESZCZE POSIADAMY WOLNE MIEJSCA – PROSIMY SIĘ ŚMIAŁO ZAPISYWAĆ. GDY MIEJSCA BĘDĄ SIĘ KOŃCZYĆ, POJAWI SIĘ O TYM INFORMACJA PRZY KAŻDYM Z TERMINÓW.

  1. Wymagane
  2. Wymagane
  3. Wymagane
  4. Wymagane
  5. Wymagane
  6. Wymagane
 

 

Twitter widget by Rimon Habib - BuddyPress Expert Developer