SPORTOWY

TERMINY 2019:

SPORTOWIEC 1: 20-29 LIPCA 2019 cena 1300 zł

SPORTOWIEC 2: 29 LIPCA-7 SIERPNIA 2019 cena 1300 zł

Dojazd : własny. Rozpoczęcie obozu godzina 12:00, odbiór dzieci po obozie godzina 10:00 

Miejsce wypoczynku : Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej to duży ośrodek wypoczynkowy w samym sercu Borów Tucholskich, na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego, 12 km od Chojnic w miejscowości FUNKA. Nasze Centrum zlokalizowane jest na terenie 9,5 ha, posiada około 600 miejsc noclegowych, 11 pomieszczeń dydaktycznych – świetlice bogato wyposażonych w techniczne środki nauczania, sprzęt laboratoryjny, turystyczno-krajoznawczy, obserwacyjny, profesjonalne materiały. Bogate terenowe zaplecze dydaktyczne, w skład którego wchodzi 7 specjalistycznych ścieżek dydaktycznych, ścieżka zdrowia, uprawowy ogród ekologiczny, łódź naukowo dydaktyczna, rowery, kajaki, żaglówki. Realizujemy ponad 40 propozycji programowych oraz kilkanaście pracowni specjalistycznych np. wikliniarska, rzeźbiarska, pirotechniczna, plastyczna, ceramiczna, ornitologiczna, wyposażone w profesjonalne materiały i narzędzia.

Funka to przede wszystkim las, jezioro, zabawa i przygoda i właśnie dlatego dzieci kochają do nas przyjeżdżać na wakacje!

FORMALNOŚCI – wszystkie obozy organizowane przez nasz Ośrodek są pod ścisłą kontrolą Kuratorium Oświaty. Każdy uczestnik jest ubezpieczony, a wychowawcy posiadają stosowne doświadczenie. Kierownicy placówek to w większości nasza stara, sprawdzona kadra, która od lat opiekuje się małymi Funkowiczami. Wszystkie dane dotyczące zgłoszenia do Kuratorium, jak również uprawnień do organizowanie wypoczynku, zaświadczenia straży pożarnej, znajdziecie państwo w zakładce „DO POBRANIA”

Zakwaterowanie w 30 osobowych domkach typu „Jola”.  Są to murowane domki z łazienkami i salką dydaktyczną. Pokoje 2,3,4,5 i 6 osobowe na 3 kondygnacjach. Opiekunowie mieszkają wraz z dziećmi, dzięki czemu mają ich całą dobę pod czujną opieką. Obozy liczą do 27 dzieci, dzięki czemu cały obóz mieścimy w jednym budynku.

Wyżywienie  zapewnia nam własna kuchnia i stołówka. Domowe posiłki bardzo smakują naszym podopiecznym. Oczywiście cały jadłospis jest kontrolowany i zgodny z zaleceniami sanitarno-epidemiologicznymi, a stołówka i kuchnia są pod stałą kontrolą sanepidu. Możemy dostosować posiłki do dzieci ze specjalną dietą. Śniadania i kolacje podawane są na stoliki oraz z formie szwedzkiego stołu, obiady są dwudaniowe podawane na stoły, a po każdym obiedzie można liczyć na miły podwieczorek w formie owoców lub drobnych słodkości.

PROGRAM ZAJĘĆ :

Obóz sportowy to OBÓZ DLA KAŻDEGO DZIECKA ! Nie jest to typowy obóz specjalistyczny. Znajdziecie u nas zajęcia z podziałem na grupy według płci. Dziewczęta z radością mogą wyhasać się na tańcach, zumbie, areobiku i areobiku w wodzie. Jeśli będą miały ochotę, pobawią się także w gry zespołowe jak dwa ognie, siatkówka. Chłopcy będą mieli okazję spędzić dużo czasu na boiskach, a więc pouczą się trochę więcej o grze w kosza, piłkę nożną, siatkówkę. Będą też zajęcia z lekkiej atletyki i strzelania z łuku. Dla wszystkich dzieci proponujemy zajęcia nad wodą – pływanie kajakiem, rowerami wodnymi, trochę żeglarstwa, rejs statkiem badawczym, plażowanie i gry i zabawy w wodzie !  to wszystko pod okiem doświadczonych wychowawców, nauczycieli WF-u z PASJĄ, instruktorów żeglarstwa i ratowników wodnych. Obóz sportowy w Funce to przede wszystkim dużo przyjemnego ruchu na świeżym powietrzu, interakcje z rówieśnikami, gry i zabawy. Na koniec turnusu rozegramy mini olimpiadę, a dziewczęta przygotują kilka układów tanecznych z choreografią. Nad zajęciami dla dziewcząt będzie czuwała pani kierownik, która jest instruktorem areobiku fitnessu i zumby ! Na pewno nie zabraknie atrakcji dla każdego !

Oczywiście poza zajęciami specjalistycznymi z zakresu ornitologii nie zabraknie  zajęć z zakresu przyrody – dzieci  będą poznawać przyrodę Borów Tucholskich podczas wycieczki rowerowej i pieszej a także kilku zajęć edukacyjnych i warsztatowych.   Będą także ogniska z kiełbaskami, dyskoteki, podchody albo wyjazd na basen do aquaparku i wszystkie najprzyjemniejsze aspekty życia obozowego!

NA WSZYSTKIE TERMINY JESZCZE POSIADAMY WOLNE MIEJSCA – PROSIMY SIĘ ŚMIAŁO ZAPISYWAĆ. GDY MIEJSCA BĘDĄ SIĘ KOŃCZYĆ, POJAWI SIĘ O TYM INFORMACJA PRZY KAŻDYM Z TERMINÓW.

W CELU ZAPISANIA DZIECKA NA OBÓZ PROSIMY O KONTAKT E-MAIL: HOW.FUNKA@GMAIL.COM

IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA, TERMIN OBOZU NA KTÓRY CHCEMY ZAPISAĆ DZIECKO, TELEFON DO RODZICA.