PRZYRODNICZY

Obóz przyrodniczy  – obóz dla dzieci od 7-15 lat

TERMINY 2018:

Obóz  ornitologiczny T1 : 29 czerwca – 8 lipca : 1300 ZŁ

Obóz  przyrodniczy T2 : 8 lipca – 17 lipca  : 1200 ZŁ

Obóz artystyczny  T2 : 8 lipca – 17 lipca  : 1200 ZŁ

Obóz  artystyczny T3: 17  lipca – 26 lipca : 1200 ZŁ

Obóz  sportowy T3: 17 lipca – 26 lipca  : 1200 ZŁ

Obóz  przyrodniczy  T4: 26 lipca – 4 sierpnia  : 1200 ZŁ

Obóz  sportowy T4: 26 lipca – 4 sierpnia  : 1200 ZŁ

Obóz przyrodniczy  T5: 4 sierpnia – 13 sierpnia  : 1200 ZŁ

Obóz  przyrodniczy  T6: 13 sierpnia – 22 sierpnia  : 1200 ZŁ

 

Dojazd : własny. Rozpoczęcie obozu godzina 12:00, odbiór dzieci po obozie godzina 10:00 

 

Miejsce wypoczynku : Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej to duży ośrodek wypoczynkowy w samym sercu Borów Tucholskich, na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego, 12 km od Chojnic w miejscowości FUNKA. Nasze Centrum zlokalizowane jest na terenie 9,5 ha, posiada około 600 miejsc noclegowych, 11 pomieszczeń dydaktycznych – świetlice bogato wyposażonych w techniczne środki nauczania, sprzęt laboratoryjny, turystyczno-krajoznawczy, obserwacyjny, profesjonalne materiały. Bogate terenowe zaplecze dydaktyczne, w skład którego wchodzi 7 specjalistycznych ścieżek dydaktycznych, ścieżka zdrowia, uprawowy ogród ekologiczny, łódź naukowo dydaktyczna, rowery, kajaki, żaglówki. Realizujemy ponad 40 propozycji programowych oraz kilkanaście pracowni specjalistycznych np. wikliniarska, rzeźbiarska, pirotechniczna, plastyczna, ceramiczna, ornitologiczna, wyposażone w profesjonalne materiały i narzędzia.

Funka to przede wszystkim las, jezioro, zabawa i przygoda i właśnie dlatego dzieci kochają do nas przyjeżdżać na wakacje!

FORMALNOŚCI – wszystkie obozy organizowane przez nasz Ośrodek są pod ścisłą kontrolą Kuratorium Oświaty. Każdy uczestnik jest ubezpieczony, a wychowawcy posiadają stosowne doświadczenie. Kierownicy placówek to w większości nasza stara, sprawdzona kadra, która od lat opiekuje się małymi Funkowiczami. Wszystkie dane dotyczące zgłoszenia do Kuratorium, jak również uprawnień do organizowanie wypoczynku, zaświadczenia straży pożarnej, znajdziecie państwo w zakładce „DO POBRANIA”

Zakwaterowanie w 30 osobowych domkach typu „Jola”.  Są to murowane domki z łazienkami i salką dydaktyczną. Pokoje 2,3,4,5 i 6 osobowe na 3 kondygnacjach. Opiekunowie mieszkają wraz z dziećmi, dzięki czemu mają ich całą dobę pod czujną opieką. Obozy liczą do 27 dzieci, dzięki czemu cały obóz mieścimy w jednym budynku.

Wyżywienie  zapewnia nam własna kuchnia i stołówka. Domowe posiłki bardzo smakują naszym podopiecznym. Oczywiście cały jadłospis jest kontrolowany i zgodny z zaleceniami sanitarno-epidemiologicznymi, a stołówka i kuchnia są pod stałą kontrolą sanepidu. Możemy dostosować posiłki do dzieci ze specjalną dietą. Śniadania i kolacje podawane są na stoliki oraz z formie szwedzkiego stołu, obiady są dwudaniowe podawane na stoły, a po każdym obiedzie można liczyć na miły podwieczorek w formie owoców lub drobnych słodkości.

PROGRAM ZAJĘĆ :

Każdy dzień w naszej Funce jest inny, choć plan dnia jest podobny dla wszystkich obozów. Rytm wyznaczają posiłki : 8-10 wydajemy śniadania, 13-15 serwujemy obiadki, 18-20 stołujemy się przy kolacji. Ponieważ w naszym Ośrodku jednorazowo może przebywać bardzo wiele różnych grup obozowych, posiłki odbywają się w turach. Po posiłkach oczywiście jest chwilka czasu na relaks i odpoczynek. Z obowiązków wyliczyć należy poranną i wieczorną toaletę i codzienne utrzymywanie pokoi w czystości i porządku. Ale poza tym na dzieci czekają już same przyjemności w postaci zajęć, gier, zabaw, warsztatów, plażowania, podchodów, ognisk, spacerów, wycieczek pieszych i rowerowych.

Obóz artystyczny to przede wszystkim zajęcia z zakresu ekologii. Świetną zabawę oraz rozwijanie umiejętności zapewniają zajęcia : ornitologia, limnologia, lichenologia, dendrologia. Są to specjalistyczne zajęcia, dotyczą badań nad gatunkami ptaków i ich życiem, rodzajów insektów i motyli, czystości i składu chemicznego wody w jeziorach i rzekach. Dzieci na naszej kolonii nauczą się rozpoznawać gatunki wielu zwierząt i roślin, będą potrafiły rozróżnić ślady i tropy, a także odgłosy wydawane przez zwierzęta zamieszkujące lasy Funki i okolic. Bardzo ciekawymi zajęciami są warsztaty analizy chemicznej odbywające się w naszym małym laboratorium. Oddajemy do dyspozycji dzieci Ogród Ekologiczny, w którym uprawiane są naturalne warzywa i zioła. Nie zabraknie zajęć o odnawialnych źródłach energii, segregowaniu odpadów i formach ochrony przyrody – czyli coś, dla prawdziwych małych ekologów!

Oczywiście poza zajęciami  z zakresu przyrody nie zabraknie także gier i zabaw sportowych, dzieci przepłyną się żaglówką, pobawią się na plaży. Będą także ogniska z kiełbaskami, dyskoteki, podchody albo wyjazd na basen do aquaparku i wszystkie najprzyjemniejsze aspekty życia obozowego!

  1. Wymagane
  2. Wymagane
  3. Wymagane
  4. Wymagane
  5. Wymagane
  6. Wymagane