ORNITOLOGICZNY

 

Obóz ornitologiczny  – obóz dla dzieci od 7-15 lat

TERMINY 2018:

Obóz  ornitologiczny T1 : 29 czerwca – 8 lipca : 1300 ZŁ

Obóz  przyrodniczy T2 : 8 lipca – 17 lipca  : 1200 ZŁ

Obóz artystyczny  T2 : 8 lipca – 17 lipca  : 1200 ZŁ

Obóz  artystyczny T3: 17  lipca – 26 lipca : 1200 ZŁ

Obóz  sportowy T3: 17 lipca – 26 lipca  : 1200 ZŁ

Obóz  przyrodniczy  T4: 26 lipca – 4 sierpnia  : 1200 ZŁ

Obóz  sportowy T4: 26 lipca – 4 sierpnia  : 1200 ZŁ

Obóz przyrodniczy  T5: 4 sierpnia – 13 sierpnia  : 1200 ZŁ

Obóz  przyrodniczy  T6: 13 sierpnia – 22 sierpnia  : 1200 ZŁ

 

Dojazd : własny. Rozpoczęcie obozu godzina 12:00, odbiór dzieci po obozie godzina 10:00 

 

 

Miejsce wypoczynku : Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej to duży ośrodek wypoczynkowy w samym sercu Borów Tucholskich, na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego, 12 km od Chojnic w miejscowości FUNKA. Nasze Centrum zlokalizowane jest na terenie 9,5 ha, posiada około 600 miejsc noclegowych, 11 pomieszczeń dydaktycznych – świetlice bogato wyposażonych w techniczne środki nauczania, sprzęt laboratoryjny, turystyczno-krajoznawczy, obserwacyjny, profesjonalne materiały. Bogate terenowe zaplecze dydaktyczne, w skład którego wchodzi 7 specjalistycznych ścieżek dydaktycznych, ścieżka zdrowia, uprawowy ogród ekologiczny, łódź naukowo dydaktyczna, rowery, kajaki, żaglówki. Realizujemy ponad 40 propozycji programowych oraz kilkanaście pracowni specjalistycznych np. wikliniarska, rzeźbiarska, pirotechniczna, plastyczna, ceramiczna, ornitologiczna, wyposażone w profesjonalne materiały i narzędzia.

Funka to przede wszystkim las, jezioro, zabawa i przygoda i właśnie dlatego dzieci kochają do nas przyjeżdżać na wakacje!

FORMALNOŚCI – wszystkie obozy organizowane przez nasz Ośrodek są pod ścisłą kontrolą Kuratorium Oświaty. Każdy uczestnik jest ubezpieczony, a wychowawcy posiadają stosowne doświadczenie. Kierownicy placówek to w większości nasza stara, sprawdzona kadra, która od lat opiekuje się małymi Funkowiczami. Wszystkie dane dotyczące zgłoszenia do Kuratorium, jak również uprawnień do organizowanie wypoczynku, zaświadczenia straży pożarnej, znajdziecie państwo w zakładce „DO POBRANIA”

Zakwaterowanie w 30 osobowych domkach typu „Jola”.  Są to murowane domki z łazienkami i salką dydaktyczną. Pokoje 2,3,4,5 i 6 osobowe na 3 kondygnacjach. Opiekunowie mieszkają wraz z dziećmi, dzięki czemu mają ich całą dobę pod czujną opieką. Obozy liczą do 27 dzieci, dzięki czemu cały obóz mieścimy w jednym budynku.

Wyżywienie  zapewnia nam własna kuchnia i stołówka. Domowe posiłki bardzo smakują naszym podopiecznym. Oczywiście cały jadłospis jest kontrolowany i zgodny z zaleceniami sanitarno-epidemiologicznymi, a stołówka i kuchnia są pod stałą kontrolą sanepidu. Możemy dostosować posiłki do dzieci ze specjalną dietą. Śniadania i kolacje podawane są na stoliki oraz z formie szwedzkiego stołu, obiady są dwudaniowe podawane na stoły, a po każdym obiedzie można liczyć na miły podwieczorek w formie owoców lub drobnych słodkości.

PROGRAM ZAJĘĆ :

TO JEDYNY TAKI OBÓZ W ROKU, KIEDY WYLĘGAJĄ SIĘ PTAKI, KIEDY BEZPIECZNIE MOŻNA ZAJRZEĆ DO ICH GNIAZD, PODEJRZEĆ WYKLUWANIE SIĘ MAŁYCH PISKLAKÓW, OBRĄCZKOWAĆ I ŁAPAĆ PTAKI DO SIATKI. U nas w Funce pracuje wspaniały Ornitolog, który na codzień zajmuje się właśnie ptakami i nietoperzami. Wie, jak je bezpiecznie łapać i obrączkować, podpowiada jak rozstawiać siatki i jak uwalniać z nie ptaki w taki sposób, aby nie działa się im krzywda. Zakłada wraz z dziećmi budki lęgowe. Opowiada, czym można ptaki dokarmiać, jakie są ich cykle życia. Zabiera dzieci na fascynujące wycieczki w celu podglądania życia ptaków. W czasie obozu organizujemy także rejs stateczkiem na wyspę, na którą przylatuje orzeł bielik. Podczas tego rejsu dzieci mogą zapoznać się z ptactwem wodnym i zaobserwować dziką przyrodę, niedostępną od strony lądu. Zajęcia odbywają się głównie w terenie – czasem, trzeba wstać nawet o 5 rano aby skontrolować siatki, w które mogły się złapać ptaki. Oczywiście, takie atrakcje tylko dla chętnych – czyli idą wszyscy mali zapaleńcy ! W Funce dysponujemy pokaźną kolekcją niesamowitych modeli ptaków, a także materiałami dotyczącymi ich życia i rozrodu – będą więc skorupy jaj, szkielety, czaszki. Pan Ornitolog nauczy każdego uczestnika korzystania z lornetki i tego szczególnego wyczucia i drygu do znajdywania najpiękniejszych ptaków do obserwacji. Każde dziecko będzie mogło wziąć do ręki żywego ptaka, obejrzeć jego skrzydła, nauczyć się jak bezpiecznie trzymać takie zwierzę i jak mu pomóc, jeśli znajdzie się w niebezpieczeństwie. Pewne jest, że po 10 dniach na obozie ornitologicznym Wasze pociechy będą rozpoznawać więcej ptaków, niż Wy sami, będą je rozróżniać nie tylko po wyglądzie, ale również po odgłosach jakie wydają !

Oczywiście poza zajęciami specjalistycznymi z zakresu ornitologii nie zabraknie zabaw i gier sportowych, jak również zajęć z zakresu przyrody – dzieci przepłyną się żaglówką, pobawią się na plaży, będą poznawać przyrodę Borów Tucholskich podczas wycieczki rowerowej.  Będą także ogniska z kiełbaskami, dyskoteki, podchody albo wyjazd na basen do aquaparku i wszystkie najprzyjemniejsze aspekty życia obozowego!

NA WSZYSTKIE TERMINY JESZCZE POSIADAMY WOLNE MIEJSCA – PROSIMY SIĘ ŚMIAŁO ZAPISYWAĆ. GDY MIEJSCA BĘDĄ SIĘ KOŃCZYĆ, POJAWI SIĘ O TYM INFORMACJA PRZY KAŻDYM Z TERMINÓW.

  1. Wymagane
  2. Wymagane
  3. Wymagane
  4. Wymagane
  5. Wymagane
  6. Wymagane