Obóz 14 dniowy „FUNKA”

To zdecydowanie nasza najlepsza propozycja na wypoczynek letni. Na czternastodniowym obozie przedstawimy Państwa dzieciom wszystko to, co nasz Ośrodek posiada najlepszego.

PROGRAM OBOZU :

 1. Zajęcia żeglarskie – na żaglówkach i statku badawczym. Będziemy uczyć się podstaw żeglowania i oczywiście zasad bezpieczeństwa na wodzie, poznamy kilka węzłów, postawimy żagle i udamy się na rejs po jeziorze Charzykowskim.
 2. ABC WODNE – a więc będziemy pływać na kajakach i rowerach wodnych z ratownikiem. Będziemy się świetnie bawić podczas zajęć z ratownictwa i meteorologii, dzięki której będziemy umieli rozpoznawać pogodę, przy której bezpiecznie można oddawać się wodnym sportom.
 3. Wycieczki piesze i rowerowe po Borach Tucholskich i Zaborskim Parku Narodowym – będziemy podziwiać rzadkie gatunki roślin i zwierząt, podglądać przyrodę a przy okazji zażyjemy ruchu na świeżym powietrzu
 4. Zajęcia przyrodnicze – poznamy edukatorów z zakresu ornitologii, entomologii, limnologii, będziemy rozpoznawali rośliny zielne, nauczymy się co nieco o drzewach i roślinach, a także o zwierzętach zamieszkujących okolice naszego Ośrodka. Poznamy dzwięki, jakie wydają, będziemy poszukiwać śladów, które zostawiają i nauczymy się rozpoznawać je. Będziemy obserwować życie ptaków oraz owadów. Zbadamy właściwości wody z jeziora Charzykowskiego. Poznamy technologie Odnawialnych Źródeł Energii i dowiemy się w jaki sposób być ekologicznym na codzień. Będziemy wytwarzali piękne rzeczy z odpadów na zajęciach z Gospodarowania Odpadami – dowiemy się więcej o segregacji śmieci.
 5. Zajęcia artystyczne – zamienimy się w małych twórców. Stworzymy własne prace na zajęciach z wiklinarstwa, ceramiki, wypalania w drewnie i rzeźby w drewnie. Stworzymy piękne prace plastyczne, rysując lub malując w plenerze. Wszystkie nasze prace będziemy mogli zabrać do domu. Niestraszne nam będą kolorowe ręce i buzie.
 6. Zajęcia sportowe – poza zajęciami żeglarskimi i ABC na wodzie, wycieczkami rowerowymi i pieszymi, znajdzie się również czas na gry i zabawy sportowe. A więc pogramy w gry zespołowe, pójdziemy na wędrówkę, przeprowadzimy olimpiadę obozową i będziemy się przede wszystkim świetnie bawić.

Dojazd : własny. Rozpoczęcie obozu godzina 12:00, odbiór dzieci po obozie godzina 10:00 

Miejsce wypoczynku : Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej to duży ośrodek wypoczynkowy w samym sercu Borów Tucholskich, na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego, 12 km od Chojnic w miejscowości FUNKA. Nasze Centrum zlokalizowane jest na terenie 9,5 ha, posiada około 600 miejsc noclegowych, 11 pomieszczeń dydaktycznych – świetlice bogato wyposażonych w techniczne środki nauczania, sprzęt laboratoryjny, turystyczno-krajoznawczy, obserwacyjny, profesjonalne materiały. Bogate terenowe zaplecze dydaktyczne, w skład którego wchodzi 7 specjalistycznych ścieżek dydaktycznych, ścieżka zdrowia, uprawowy ogród ekologiczny, łódź naukowo dydaktyczna, rowery, kajaki, żaglówki. Realizujemy ponad 40 propozycji programowych oraz kilkanaście pracowni specjalistycznych np. wikliniarska, rzeźbiarska, pirotechniczna, plastyczna, ceramiczna, ornitologiczna, wyposażone w profesjonalne materiały i narzędzia.

FORMALNOŚCI – wszystkie obozy organizowane przez nasz Ośrodek są pod ścisłą kontrolą Kuratorium Oświaty. Każdy uczestnik jest ubezpieczony, a wychowawcy posiadają stosowne doświadczenie. Kierownicy placówek to w większości nasza stara, sprawdzona kadra, która od lat opiekuje się małymi Funkowiczami. Wszystkie dane dotyczące zgłoszenia do Kuratorium, jak również uprawnień do organizowanie wypoczynku, zaświadczenia straży pożarnej, znajdziecie państwo w zakładce „DO POBRANIA”

Funka to przede wszystkim las, jezioro, zabawa i przygoda i właśnie dlatego dzieci kochają do nas przyjeżdżać na wakacje!

Zakwaterowanie w 30 osobowych domkach typu „Jola”.  Są to murowane domki z łazienkami i salką dydaktyczną. Pokoje 2,3,4,5 i 6 osobowe na 3 kondygnacjach.Opiekunowie mieszkają wraz z dziećmi, dzięki czemu mają ich całą dobę pod czujną opieką. Obozy liczą do 27 dzieci, dzięki czemu cały obóz mieścimy w jednym budynku.

Wyżywienie  zapewnia nam własna kuchnia i stołówka. Domowe posiłki bardzo smakują naszym podopiecznym. Oczywiście cały jadłospis jest kontrolowany i zgodny z zaleceniami sanitarno-epidemiologicznymi, a stołówka i kuchnia są pod stałą kontrolą sanepidu. Możemy dostosować posiłki do dzieci ze specjalną dietą. Śniadania i kolacje podawane są na stoliki oraz z formie szwedzkiego stołu, obiady są dwudaniowe podawane na stoły, a po każdym obiedzie można liczyć na miły podwieczorek w formie owoców lub drobnych słodkości.

 1. Wymagane
 2. Wymagane
 3. Wymagane
 4. Wymagane
 5. Wymagane
 6. Wymagane
 

Twitter widget by Rimon Habib - BuddyPress Expert Developer