OBOZY 2016
PROMOTOR EKOLOGII
PARTNERZY
News
Końcowe sprawozdanie finansowe „Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży województwa pomorskiego w Harcerskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce w 2015 roku za okres 01.03.2015-30.11.2015 – Umowa
Końcowe sprawozdanie finansowe
Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży województwa pomorskiego
w Harcerskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce
w 2015 roku za okres 01.03.2015-30.11.2015

Umowa ”WFOŚiGW/D/290/170/2015

HCEE w Funce zrealizowało zadanie pod nazwą "Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży wojewodztwa pomorskiego w Harcerskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce w 2015 roku" zgodnie z umową zawartą z WFOŚi GW w Gdańsku nr WFOŚ/D290/170/2015. Termin realizacji zadania od 01.03.2015 do 30.11.2015. Przyznane środki wydano zgodnie z punktami harmonogramu rzeczowo-finansowego.Wszyscy uczestnicy realizujący program edukacji ekologicznej w Harcerskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce poinformowani zostali o dofinansowaniu działań programowych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. W okresie rozliczeniowym zorganizowaliśmy zajęcia dla dzieci oraz młodzieży z różnych środowisk, mieszkańców województwa pomorskiego oraz miasta i gminy Chojnice.
· ela dnia 03/12/2015 · Czytaj więcej · 852 czytań · Drukuj
Sprawozdanie końcowe - Wymiana elementów oświetlenia zewnętrznego z zastosowaniem energooszczędnych modułów ledowych.
SPRAWOZDANIE KOŃCOWE Z REALIZACJI ZADANIA:

Poprawa stanu bazy szkoleniowej Harcerskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce w 2015 roku. Wymiana elementów oświetlenia zewnętrznego z zastosowaniem energooszczędnych modułów ledowych.

Umowa dotacji nr WFOŚ/D/290/47/2015 z dnia 25-03-2015.

W ramach realizowanego zadania wymieniono oswietlenie zewnętrzne w ośrodku z lamp sodowych o dużej mocy na energooszczędne lampy ledowe. Dzięki wymianie żródeł oświetlenia na ekologiczne moduły LED zmniejszył się pobór mocy, a co za tym idzie wzrosła postwa ekologiczna ośrodka oraz drastyczie zmniejszyła się emisja  dwutlenku węgla. Prócz wspomnianej emisji CO2, LEDY oferują o wiele większy zakres promienia świetlnego przy równoczesnym znikomym poborze energii dzięki czemu ośrodek został lepiej oświetlony.Niewątpliwą zaletą wymiany żrodeł jest również możliwość ich utylizacji, gdyż żaden z modułów nie jest szkodliwy dla środowiska, oczywiście każdy z tych ekologicznych modułów jest kilkukrotnie a nawet kilkudziesięciokrotnie trwalszy od lamp sodowych. Poza wspomnianą poprawą efektu ekologicznego w ramach wykonanych prac podwyższono standart ośrodka. Dzięki realizacji tego zadania HCEE stało się bezpieczniejszym miejscem, gdyż ekologiczne oświetlenie pomogło w znacznej mierze usprawnić ruch w czasie godzin wieczornych co zminimalizowało zdarzenia losowe np.wypadki. Zrealizowane przedsięwzięcie objęło wymianą fundamenty, słupy, oprawy oświetleniowe ze starego typu na moduł LED, wymiane przewodów, rozdzielni oraz zakupu drobnych akcesoriów elektrycznych.
· ela dnia 03/12/2015
Czytaj więcej · 818 czytań · Drukuj
Nowe energooszczędne źródła światła LED w naszym ośrodku

W 2015 roku zakończyła się realizacja zadania: Poprawa stanu bazy szkoleniowej Harcerskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce w 2015 roku-"Wymiana elementów oświetlenia zewnętrznego z zastosowaniem energooszczędnych modułów ledowych". Zadanie zostało dofinansowane przez Wojewodzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, kwotą 50 000zł.Szczegółowe sprawozdanie z realizacji projektu jest dostępne na naszej stronie  www.funka.pl

· ela dnia 02/12/2015 · Drukuj
Zapraszamy do nowego Domku Zucha
NewsyW 2014 roku zakończyła się realizacja zadania: Poprawa stanu bazy szkoleniowej Harcerskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce w 2014 roku – remont Sali dydaktycznej „Domek Zucha”  wraz z zapleczem pobytowym i sanitarnym. Zadanie zostało dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, kwotą 70 000 zł. Szczegółowe sprawozdanie z realizacji projektu jest dostępne na naszej stronie funka.pl - do pobrania
· ela dnia 18/12/2014
Czytaj więcej · 1562 czytań · Drukuj
XLVIII Zlot Drużyn Harcerskich "Nieprzetartego Szlaku"
Już niedługo, w dniach 15-20 września 2014 spotkają się w Funce drużyny "Nieprzetartego Szlaku" na XLVIII zlocie. Organizatorem jest Referat "Nieprzetartego Szlaku" Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP, przygotowanie i prowadzenie wspiera Szczep 7 BDH "Zielona Siódemka". W sztabie Zlotu:hm.Dorota Sucharska, hm.Janusz Szopa, hm.Antoni Semrau, hm.Grazyna Wencel, hm.Kazimierz Baszczyński, hm.Zbigniew Zbieranek, hm.Witold Błasiak, pwd.Katarzyna Leńska.
· ela dnia 28/08/2014
Czytaj więcej · 1730 czytań · Drukuj
NA FUNKOWSKIEJ ŚCIEŻCE
Pani Ela Dymska z kadrą już w Funce. Jutro przyjadą dzieci z województwa kujawsko -  pomorskiego. Będą wypoczywały w naszym ośrodku, będą korzystały z bogatej oferty programowej. Pogoda do tej pory była łaskawa dla naszych małych gości, mamy nadzieję, że i teraz nie zawiedzie i dostarczy pracy na kąpielisku naszym ratownikom :)
· ela dnia 17/08/2014 · Drukuj
NA FUNKOWSKIEJ ŚCIEŻCE
Nie ma już Fortu Funka. "Borpusie" dziś w Wodnym Świecie :) "Ekolinki" jutro wyjeżdżają do domu. EKO Funka uczestniczy w zajęciach ośrodka i uczy się m.innymi węzłów na makramie. Zuchy też zrobiły ślimaczki w prezencie dla rodziców no i rozpoczął się obóz językowy...
· ela dnia 11/08/2014 · Drukuj
NA FUNKOWSKIEJ ŚCIEŻCE
W Forcie terenoznawstwo. Co to jest kompas, do czego służy? Jak nie zgubić się w terenie ... Wieczorem Olimpiada Wojskowa a w sobotę zwiad terenowy na rowerach oraz ćwiczenia strzelności na torze łuczniczym, budowanie ukryć w lesie...wieczorem dyskoteka w towarzystwie Ekolinek. Trzeba jeszcze zadbać o porządek bo w niedzielę koniec obozu :)
· ela dnia 08/08/2014 · Drukuj
EKOLINKI PODBIJAJĄ FUNKOLANDIĘ
napisała pani Asia Mężydło. Kilka dni temu skończył się pierwszy turnus obozu Ekolinek. Było nas tutaj 20 osób, dzieci należały do grupy tanecznej, sportowej i surviwalowej. Grupa taneczna pod okiem p. Asi i p. Grażyny ćwiczyła tańce towarzyskie, nowoczesne i ludowe. Grupa sportowa pod kierownictwem p. Ani grała  m.innymi  w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, strzelała z łuków. Grupa surviwalowa z pomocą pana Pawła budowała szałas, tratwę ( z powodzeniem wszyscy na niej popłynęli) oraz miała zajęcia z robotyki i elektroniki.
· ela dnia 07/08/2014 · Drukuj
NA FUNKOWSKIEJ ŚCIEŻCE
Co jemy, a czego nie wolno nam jeść w lesie? Wiemy to po wyprawie z Sową - Radkiem Sawickim. Dla dzieci z Fortu Funka było to bardzo ciekawe spotkanie. Siódmego sierpnia będziemy w wodnym świecie.

I dzisiaj, 7 sierpnia jak na Fort Funka przystało od rana musztra i ... defilada :)
Potem "Fortowicze" zasłużyli własną pracą na zajęcia z kulą ponieważ współuczestniczyli w porządkach na przystani. Solidarnie chwycili za grabie i łopaty oczyszczając brzeg jeziora.
Drużyny zamieniały się, część miała ratownictwo na kąpielisku a pozostali chodzenie w kuli:) i prace portowe. Po południu o gazach bojowych ...
· ela dnia 06/08/2014 · Drukuj
NA FUNKOWSKIEJ ŚCIEŻCE
Od rana pada :) Ten deszcz jest bardzo potrzebny po kilku tygodniach upałów. Słyszałam wczoraj w ogrodzie jak dynia żaliła się ogórkom , że usycha... Wśród drzew przemykają pod parasolami  i w sztormiakach dzieciaki. Na szczęście oferta zajęć w świetlicach programowych jest bardzo bogata. Pierwsza drużyna z  Fortu Funka z panem Adamem  również pod dachem, na statku "Bartek" płynie do Charzykowy. Druga ma zajęcia z panią Natalką - samarytanka :) Uczą się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej i bandażowania. Już tęsknimy za upałami i kąpielą w jeziorze.
Grupa rekonstrukcyjna z Komendy Chorągwi w Kaszubskiej Chacie prezentuje właśnie pamiątki z II wojny światowej, chłopaki są poprzebierani w mundury. Marcin bardzo ciekawie opowiada i omawia zgromadzone rekwizyty.
· ela dnia 05/08/2014 · Drukuj
Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce
Losowa fotografia
Ostatnie artykuły
Brak artykułów