ARTYSTYCZNY

Obóz ARTYSTA- obóz dla dzieci od 10-15 lat, w terminie 20-29 LIPCA cena: 1300 zł 

Obóz MAŁY ARTYSTA – obóz dla dzieci 7-10 lat, w terminie 14-20 LIPCA cena: 800 zł 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:

[cforms name=”REZERWACJA OBOZU”]

Dojazd : własny. Rozpoczęcie obozu godzina 12:00, odbiór dzieci po obozie godzina 10:00 

Miejsce wypoczynku : Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej to duży ośrodek wypoczynkowy w samym sercu Borów Tucholskich, na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego, 12 km od Chojnic w miejscowości FUNKA. Nasze Centrum zlokalizowane jest na terenie 9,5 ha, posiada około 600 miejsc noclegowych, 11 pomieszczeń dydaktycznych – świetlice bogato wyposażonych w techniczne środki nauczania, sprzęt laboratoryjny, turystyczno-krajoznawczy, obserwacyjny, profesjonalne materiały. Bogate terenowe zaplecze dydaktyczne, w skład którego wchodzi 7 specjalistycznych ścieżek dydaktycznych, ścieżka zdrowia, uprawowy ogród ekologiczny, łódź naukowo dydaktyczna, rowery, kajaki, żaglówki. Realizujemy ponad 40 propozycji programowych oraz kilkanaście pracowni specjalistycznych np. wikliniarska, rzeźbiarska, pirotechniczna, plastyczna, ceramiczna, ornitologiczna, wyposażone w profesjonalne materiały i narzędzia.

Funka to przede wszystkim las, jezioro, zabawa i przygoda i właśnie dlatego dzieci kochają do nas przyjeżdżać na wakacje!

FORMALNOŚCI – wszystkie obozy organizowane przez nasz Ośrodek są pod ścisłą kontrolą Kuratorium Oświaty. Każdy uczestnik jest ubezpieczony, a wychowawcy posiadają stosowne doświadczenie. Kierownicy placówek to w większości nasza stara, sprawdzona kadra, która od lat opiekuje się małymi Funkowiczami. Wszystkie dane dotyczące zgłoszenia do Kuratorium, jak również uprawnień do organizowanie wypoczynku, zaświadczenia straży pożarnej, znajdziecie państwo w zakładce „DO POBRANIA”

Zakwaterowanie w 30 osobowych domkach typu „Jola”.  Są to murowane domki z łazienkami i salką dydaktyczną. Pokoje 2,3,4,5 i 6 osobowe na 3 kondygnacjach. Opiekunowie mieszkają wraz z dziećmi, dzięki czemu mają ich całą dobę pod czujną opieką. Obozy liczą do 27 dzieci, dzięki czemu cały obóz mieścimy w jednym budynku.

Wyżywienie  zapewnia nam własna kuchnia i stołówka. Domowe posiłki bardzo smakują naszym podopiecznym. Oczywiście cały jadłospis jest kontrolowany i zgodny z zaleceniami sanitarno-epidemiologicznymi, a stołówka i kuchnia są pod stałą kontrolą sanepidu. Możemy dostosować posiłki do dzieci ze specjalną dietą. Śniadania i kolacje podawane są na stoliki oraz z formie szwedzkiego stołu, obiady są dwudaniowe podawane na stoły, a po każdym obiedzie można liczyć na miły podwieczorek w formie owoców lub drobnych słodkości.

PROGRAM ZAJĘĆ :

Każdy dzień w naszej Funce jest inny, choć plan dnia jest podobny dla wszystkich obozów. Rytm wyznaczają posiłki : 8-10 wydajemy śniadania, 13-15 serwujemy obiadki, 18-20 stołujemy się przy kolacji. Ponieważ w naszym Ośrodku jednorazowo może przebywać bardzo wiele różnych grup obozowych, posiłki odbywają się w turach. Po posiłkach oczywiście jest chwilka czasu na relaks i odpoczynek. Z obowiązków wyliczyć należy poranną i wieczorną toaletę i codzienne utrzymywanie pokoi w czystości i porządku. Ale poza tym na dzieci czekają już same przyjemności w postaci zajęć, gier, zabaw, warsztatów, plażowania, podchodów, ognisk, spacerów, wycieczek pieszych i rowerowych.

Obóz artystyczny to przede wszystkim zajęcia manualne. Świetną zabawę oraz rozwijanie umiejętności zapewniają zajęcia : plastyka, wikliniarstwo, makrama, rzeźba w glinie, rzeźba w drewnie, zajęcia pirotechniczne ( jest to rodzaj rzeźbienia w drewnie metodą termiczną), filcowanie na mokro, ceramika, malowanie różnymi technikami, rysowanie w kolorze i ołówkiem. Zajęcia odbywają się zarówno w pracowniach, jak i w plenerze. W czasie trwania obozu powstają piękne prace, wykonane najróżniejszymi technikami. Odbywają się konkursy i inne formy motywacyjne. Staramy się rozwijać w dzieciach ich pasje i talenty, a także kreatywność i ciekawość świata. Wszystkie wykonane prace, np. tabliczki z rzeźbami i „wytwory” z wikliny, dzieci będą mogły zabrać ze sobą do domu na pamiątkę.

Oczywiście poza zajęciami artystycznymi nie zabraknie zabaw i gier sportowych, jak również zajęć z zakresu przyrody – dzieci przepłyną się żaglówką, pobawią się na plaży, będą poznawać przyrodę Borów Tucholskich i chodzić na wędrówki, podczas których zbierać będą inspiracje i pomysły do wykorzystania w tworzeniu kolejnych dzieł. Będą także ogniska z kiełbaskami, dyskoteki, podchody albo wyjazd na basen do aquaparku i wszystkie najprzyjemniejsze aspekty życia obozowego!

[metaslider id=350]

W CELU ZAPISANIA DZIECKA NA OBÓZ PROSIMY O KONTAKT E-MAIL: HOW.FUNKA@GMAIL.COM

IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA, TERMIN OBOZU NA KTÓRY CHCEMY ZAPISAĆ DZIECKO, TELEFON DO RODZICA.